NOUTĂŢI/ ANUNŢURI

PLATA CU ORA – INTERVIU

BACALAUREAT 2023, SESIUNEA AUGUST

ANUNȚ IMPORTANT !!!

PROBELE SCRISE DE LA EXAMENUL NAȚIONAL DE BACALAUREAT, DIN SESIUNEA AUGUST:

16 august 2023 Limba și literatura română – proba E.a)

17 august 2023 Proba obligatorie a profilului – proba E.c)

18 august 2023 Proba la alegere a profilului și specializării – proba E.d)

SE VOR DESFĂȘURA LA CENTRUL DE EXAMEN:

COLEGIUL NAȚIONAL „GH. ROȘCA CODREANU”, BÂRLAD

ADMITERE 2023

BACALAUREAT, IUNIE-IULIE 2023

Ghid informativ

EXAMENE DE CORIGENȚĂ ȘI DE ÎNCHEIEREA SITUAȚIEI

SIMULARE BACALAUREAT, MARTIE 2023

Candidaţii vor intra în săli în intervalul 8:00 – 8:30 pe baza actului de identitate (C. I., C. N. sau pașaport valabil) conform repartizării afişate la avizierul liceului.

Luni27.03.2023Proba E.a)– Limba şi literatura română
Marți28.03.2023Proba E.c)– Proba obligatorie a profilului (matematică, istorie)
Miercuri29.03.2023Proba E.d) – Proba la alegere a profilului și specializării (biologie, chimie, fizică, geografie, informatică, logică)

Olimpiada de Limbă și literatură română, etapa locală, 18 februarie 2023

CONCURS LABORANT

REZULTATE CONCURS BUCĂTAR

ANUNȚ LICITAȚIE PUBLICĂ PRIVIND ÎNCHIRIEREA UNUI SPAȚIU (32m2) CU DESTINAȚIA DE ACTIVITĂȚI ECONOMICE

ANUNȚ CONCURS BUCĂTAR

TABEL ELEVI ADMIȘI EXCURSIE SUCEAVA

REZULTATE EVALUARE OFERTE – PACHET TURISTIC

ECHIPAMENTE IT

PACHET TURISTIC ROSE

PLANIFICAREA EXAMENELOR DE CORIGENTE

REZULTATE FINALE CONCURS-ÎNGRIJITOR, BUCĂTAR

REZULTATE CONCURS-PROBA INTERVIU- ÎNGRIJITOR, BUCĂTAR

REZULTATE CONCURS-PROBA PRACTICĂ- ÎNGRIJITOR, BUCĂTAR

REZULTATE CONCURS-SELECTIE DOSARE- ÎNGRIJITOR, BUCĂTAR

Afisat pe data de 12 mai 2022, ora 11.00

ANUNȚ CONCURS – ÎNGRIJITOR, BUCĂTAR

REZULTATELE OBȚINUTE LA PROBA INTERVIU – PAZNIC, ÎNGRIJITOR CURĂȚENIE și LA PROBA PRACTICĂ+INTERVIU – CONTABIL-ȘEF

REZULTATE CONCURS -PROBA SCRISĂ – CONTABIL, PAZNIC și PROBA PRACTICĂ – ÎNGRIJITOR

REZULTATE CONCURS SELECȚIA DOSARELOR – CONTABIL, ÎNGRIJITOR, PAZNIC

Concursul de poezie „Cuvintele vindecă”
„Editura educațională internațională Twinkl organizează Concursul de poezie „Cuvintele vindecă”, pentru a marca „Ziua Internațională a Nonviolenței în Școală” și „Ziua Internațională a Siguranței pe Internet”. Concursul este deschis tuturor școlilor primare și gimnaziale, precum și liceelor, iar temele abordate sunt nonviolență, prietenie, fraternitate și respect. Pentru înscriere și detalii vizitați pagina concursului.”

ANUNȚ CONCURS – CONTABIL, ÎNGRIJITOR, PAZNIC

ROSE

Numărul persoanelor din unitate vaccinate împotriva Covid-19 cu cel puţin o doză, precum şi ponderea personalului vaccinat, raportat la numărul total al angajaţilor

• Număr de persoane din unitate: 107
  • Număr de persoane vaccinate împotriva Covid-19: 77 (= 71,96%)

FESTIVITATEA DE DESCHIDERE A NOULUI AN ŞCOLAR

– Festivitatea de deschidere a anului şcolar 2021-2022, va avea loc, luni, 13.09.2021, de la ora 900, pentru clasele a IX-a, pe platoul liceului, cu respectarea măsurilor de siguranţă şi de protecţie împotriva COVID-19 (mască, distanţare).

– Elevii claselor a X-a, a XI-a şi a XII-a vor merge împreună cu diriginţii la sălile de clasă.

ADMITERE CLASA a IX-a, anul școlar 2021-2022

ROSE

În cadrul Proiectului ROSE, subproiectului ORIZONT, se organizează două excursii tematice:
• Iași, 24.06-26.06.2021
• Târgu Neamț, 11.07-14.07.2021
Elevii interesați, din clasele IX-XI, care fac parte din grupul țintă, sunt rugați să depună documentele specificate în procedură (cerere, acordul părintelui și declarația), în perioada 09.06-16.06.2021, la profesorul diriginte, conform calendarului. Documentele și procedura de selecție se găsesc pe site în rubrica (meniul) ROSE.

COMISIA PENTRU EVALUARE ŞI ASIGURARE A CALITĂŢII (CEAC – LTME)

PROIECTUL ROSE

• Se organizează a doua etapă de selecţie a dosarelor pentru elevii beneficiari ai laptopurilor achiziționate de către UMPFE cu Finanțare Externă din fondurile Proiectului ROSE, conform OME nr. 3166/21.01.2021.
  • CALENDAR DEPUNERE DOSARE: 26.04 – 07.05.2021

EURO 200