ŞCOALA DE ACASĂ

Dragi elevi și părinți,

Cu toţii traversăm această perioadă aparte, care ne scoate din obișnuințele noastre şi ne obligă să ne schimbăm comportamentul.

În acelaşi timp, trebuie să vedem această etapă ca pe o oportunitate de a fi mai mult timp împreună, de a ne înţelege unii pe alţii pentru a fi mai solidari.

Discutați, părinți și copii, despre această situație cu răbdare și înțelegere, fiți aproape unii de alții în familie.

Ştim cu toţii că sănătatea şi siguranţa sunt mai importante ca oricând.

Procesul de învăţare nu rămâne pe loc, el continuă prin şcoala de acasă, pe care noi, profesorii căutăm s-o facem cât mai accesibilă.

În conformitate cu prevederile Ordinului Mec nr. 4135/21.04.2020 , procesul de învăţare, în această formă, a devenit obligatoriu, ceea ce înseamnă că prezenţa elevilor la cursuri şi pe platformele de învăţare va fi monitorizată. În concluzie, ţineţi legătura cu dirigintele, profesorii şi colegii pentru ca eforturile noastre comune să dea roade.

Urmăriţi site-ul şcolii unde va fi postat un program special pentru această perioadă.

Cu calm şi responsabilitate vom depăşi aceste obstacole!

Orar

Bacalaureat